Danuta Bogusławska - Łosiak psycholog

mgr Danuta Bogusławska-Łosiak

Psycholog, pedagog, certyfikowany terapeuta behawioralny, diagnosta zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Specjalizuje się w prowadzeniu konsultacji psychologicznych dla rodziców oraz terapii dzieci i młodzieży, a także udzielaniu wsparcia placówkom edukacyjnym.

W mojej pracy kieruje się założeniami nurtu Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy. Moim głównym obszarem zainteresowań jest psychologia rozwojowa dzieci i młodzieży. Zajmuję się wspieraniem rodziców w ich rodzicielskiej drodze. Przybliżam jak wygląda rozwój dzieci, co może kryć się za ich zachowaniem i jak radzić sobie z trudnymi dla rodziców sytuacjami. Wspieram w budowaniu satysfakcjonujących relacji w rodzinie opartych na zrozumieniu i poszanowaniu wzajemnych granic. Zajmuję się również obszarem zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Prowadzę terapię indywidualną (w oparciu o Stosowaną Analizę Zachowania, Metodę Wczesnego Startu, elementy terapii poznawczo-behawioralnej) oraz grupową (Treningi Umiejętności Społecznych, Treningi Zastępowania Agresji). Z mojego doświadczenia wynika, że nie możemy skupiać się wyłącznie na trudnościach dziecka w oderwaniu od reszty systemu rodzinnego, dlatego też dużą uwagę poświęcam na przyjrzeniu się emocjom i potrzebom rodzica- prowadzę grupy wsparcia dla rodziców i warsztaty rozwijające kompetencje rodzicielskie. Należę do zespołu diagnostycznego pod kątem zaburzeń neurorozwojowych, jestem certyfikowanym diagnostą narzędzia ADOS-2.

 

Info

Imię i nazwisko:mgr Danuta Bogusławska-Łosiak

Adres: Przybyszewskiego 111/1

Tel: 729 880 594

Email:                                               info@psychoazyl.pl

SpecjalnośćTerapeuta/ Psycholog

Cena konsultacji 130zł / 50min