Danuta Bogusławska - Łosiak psycholog

mgr Danuta Bogusławska-Łosiak

Psycholog, pedagog, certyfikowany terapeuta behawioralny, diagnosta zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Specjalizuje się w prowadzeniu konsultacji psychologicznych dla rodziców oraz terapii dzieci i młodzieży, a także udzielaniu wsparcia placówkom edukacyjnym.

W mojej pracy kieruje się założeniami nurtu Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy. Moim głównym obszarem zainteresowań jest psychologia rozwojowa dzieci i młodzieży. Zajmuję się wspieraniem rodziców w ich rodzicielskiej drodze. Przybliżam jak wygląda rozwój dzieci, co może kryć się za ich zachowaniem i jak radzić sobie z trudnymi dla rodziców sytuacjami. Wspieram w budowaniu satysfakcjonujących relacji w rodzinie opartych na zrozumieniu i poszanowaniu wzajemnych granic. Zajmuję się również obszarem zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Prowadzę terapię indywidualną (w oparciu o Stosowaną Analizę Zachowania, Metodę Wczesnego Startu, elementy terapii poznawczo-behawioralnej) oraz grupową (Treningi Umiejętności Społecznych, Treningi Zastępowania Agresji). Z mojego doświadczenia wynika, że nie możemy skupiać się wyłącznie na trudnościach dziecka w oderwaniu od reszty systemu rodzinnego, dlatego też dużą uwagę poświęcam na przyjrzeniu się emocjom i potrzebom rodzica- prowadzę grupy wsparcia dla rodziców i warsztaty rozwijające kompetencje rodzicielskie. Należę do zespołu diagnostycznego pod kątem zaburzeń neurorozwojowych, jestem certyfikowanym diagnostą narzędzia ADOS-2.

 

Doświadczenie: Jestem psychologiem, absolwentką jednolitych studiów magisterskich na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyłam również studia licencjackie z pedagogiki opieki i terapii pedagogicznej.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr.4 im. Marii Konopnickiej na oddziale onkologii dziecięcej, Fundacji JiM, Poradni dla osób z autyzmem dziecięcym, przedszkolach integracyjnych, Hospicjum Stacjonarnym dla dzieci w Łodzi.

Ukończyłam roczne szkolenie z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży jak również liczne szkolenia z zakresu terapii behawioralnej, posiadam certyfikat terapeuty behawioralnego.

Od 8 lat pracuję terapeutycznie z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami. Prowadzę diagnostykę psychologiczną w obszarze zaburzeń neurorozwojowych. W swojej praktyce zawodowej mam kilkuletnie doświadczenie w współpracy z placówkami edukacyjnymi- żłobki, przedszkola, szkoły. Prowadzę warsztaty dla nauczycieli, wspieram w rozwiązywaniu trudności. Przeprowadzam obserwację psychologiczną dzieci i badanie przesiewowe M-CHAT-R/F pozwalające wykryć wczesne objawy mogące świadczyć o spektrum autyzmu.

Zapraszam Cię na konsultację, jeżeli:

– martwisz się zachowaniem swojego dziecka

– masz wątpliwości jakie metody wychowawcze będą najlepsze dla Twojego dziecka

– chcesz sprawdzić czy rozwój Twojego dziecka znajduje się w normie rozwojowej – potrzebujesz wsparcia w rozwinięciu swoich kompetencji rodzicielskich

-Twoje dziecko doświadcza lęku

– nie wiesz jak przygotować swoje dziecko na zmiany w waszym życiu (np.: rozwód, pojawienie się rodzeństwa, zmiana szkoły, zmiana miejsca zamieszkania) -dziecko doświadczyło straty bliskiej osoby

-zastanawiasz się jak zadbać o relację między rodzeństwem

-Twoje dziecko ma trudności z odpieluchowaniem, z moczeniem, zaparciami.

Konsultacja/ sesja terapeutyczna trwa 50 min. Koszt- 140 zł.

Istnieje możliwość umówienia wizyt domowych. W tej sprawie proszę kontaktować się pod wskazanym numerem telefonu.

W przypadku potrzeby zmiany terminu/odwołania wizyty, proszę o informację co najmniej 24 godziny przed umówionym terminem.

Info

Imię i nazwisko:mgr Danuta Bogusławska-Łosiak

Adres: Przybyszewskiego 111/1

Tel: 729 880 594

Email:                                               info@psychoazyl.pl

SpecjalnośćTerapeuta/ Psycholog

Cena konsultacji 130zł / 50min