Robert Kuchta

Jestem psychologiem i psychoterapeutą moim powołaniem jest promowanie zdrowia psychicznego.  Od 10 lat współpracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi wspierając radzenie sobie z emocjami i cierpieniem psychicznym.

Sedno mojej zawodowej historii to współpraca z ludźmi i dostarczanie osobom potrzebującym wsparcia, ulgi emocjonalnej, specjalistycznej wiedzy i narzędzi (tzn. EEG biofeedback i testów psychologicznych). Pomaga mi w tym wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy z osobami z różnych grup wiekowych w atmosferze akceptacji, bezpieczeństwa, otwartości, elastyczności i współpracy. Zapraszam jeśli potrzebujesz bezpiecznego miejsca, wsparcia, życzliwości i metod o naukowo dowiedzionej skuteczności.
Pragnę propagować wiedzę oraz wspierać doświadczanie przez ludzi naturalnego przeżywania świata, ulgi w trudnościach oraz tego co zwyczajnie się im należy, a jednak zostało zagubione: poczucia własnej wartości, akceptacji, pozytywnych emocji, bezpieczeństwa, rozluźnienia, samorozwoju. Bezcenne jest otrzymywać informacje zwrotne na temat przełamywania osobistych barier – koniecznie chcę wspierać ten proces na jak najszerszą skalę. Udostępniając informacje dotyczące zdrowia psychicznego i równowagi życiowej.

Posiadam doświadczenie w pracy z ludźmi zmagającymi się z depresją, lękiem, napięciem, traumą, trudnościami w relacjach, niskim poczuciem własnej wartości, perfekcjonizmem oraz silnym poczuciem winy. Warsztat pracy terapeuty pochodzi z wieloletniego szkolenia w nurtach psychoterapii poznawczo – behawioralnej, schematów, mindfullness, relaksacyjnej pracy z ciałem oraz neuroterapii.
Jestem absolwentem: Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Psychologia (specjalizacja psychologia zdrowia i kliniczna), absolwentem szkoły Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Schematów w Toruniu. Uczestnikiem Specjalistycznego Szkolenia w Zakresie Terapii Uzależnień. Uczestnikiem certyfikowanego 4 letniego szkolenia Terapii Poznawczo- Behawioralnych i schematów Crescentia oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej i przestrzegam Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego, który można przeczytać na stronie PTTPB.

– W ośrodku leczenia uzależnień współpracuję z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, uzależnieniami (od substancji i/lub czynności), wycofaniem oraz potrzebującymi odszukać własną motywację i przestrzeń do rozwoju. Równolegle pracuję diagnostycznie, zajęciowo oraz terapeutycznie w klubie środowiskowym „Nie Nuda”.

Poddaję swoją pracę regularnej superwizji certyfikowanych przez PTP superwizorów celem przyjrzenia się własnemu doświadczeniu, relacji z ludźmi, stałego podnoszenia swoich kompetencji i zasobów osobistych oraz świadczenia najwyższej jakości usług psychologicznych .

– martwisz się o swoje dziecko z powodu Jego braku aktywności lub uczestnictwa w sytuacjach ryzykownych
– doświadczasz dyskomfortu w związku z powtarzalnymi sytuacjami w życiu oraz chciałbyś przerwać błędne koło wydarzeń
– masz trudność w zaakceptowaniu siebie
– potrzebujesz większej motywacji
– chcesz przestać mieć kłopoty przez używki lub komputer
– czujesz że posiadasz niesatysfakcjonujące relacje (z partnerem, rodziną, znajomymi)
– czujesz, że nie jesteś w pełni zadowolony(a) ze swojego życia, masz poczucie „utknięcia”
– potrzebujesz w atmosferze akceptacji oraz bezpieczeństwa rozważyć swoją sytuacje życiowa i dostępne możliwości
– jesteś niezadowolony(a) ze swojej samooceny
– doznajesz przemocy
– jesteś agresywny(a) lub stosujesz przemoc
– doświadczasz kryzysu
– masz problemy w pracy
– doznajesz dużego poczucia winy lub wstydu
– doświadczasz silnego lęku czy niepokoju
– odczuwasz obniżony nastrój
– chcesz wyrzucić z siebie trudne emocje
– masz problem z akceptacją swojego ciała
– przytłacza Cię stres lub smutek/ przygnębienie
– masz problemy ze snem lub jedzeniem
– chcesz nauczyć się lepiej dbać o swoje prawa lub odmawiać
– chcesz się rozwijać , lepiej rozumieć siebie oraz własną sytuację
– potrzebujesz wsparcia psychologicznego

W gabinecie kieruję się dobrem klienta, nieodłącznymi zasadami są również dyskrecja oraz szacunek, obowiązuje tajemnica zawodowa.
Zapraszam na konsultację, wspólnie zastanowimy się, jakiego rodzaju pomoc jest Tobie potrzebna oraz jak przebrnąć przez aktualne trudności.
Konsultacja / sesja terapeutyczna trwa 60 minut- koszt 140 zł.
Istnieje możliwość umówienia wizyt domowych w tej sprawie proszę kontaktować się pod wskazanym nr. telefonu .
Istnieje możliwość wysłania maila z opisem swojej sytuacji, chętnie odpowiem-
robertkuchta23b@gmail.com

W przypadku odwołania wizyty proszę o informacje co najmniej 24 godziny przed umówionym terminem, najpóźniej do godz. 14 – tej dnia poprzedzającego wizytę.

Prywatnie: mąż i tata. Jestem otwarty na ludzi i doświadczenia. Propaguje uprawianie aktywnych form spędzania czasu, prowadzę zajęcia taneczne (Zumba), kocham góry, podróże.

Info

Imię i nazwisko: mgr Robert Kuchta

Adres: Przybyszewskiego 111/1

Specjalność Psychoterapeuta / Psycholog

Cena konsultacji 190zł/60min

Godziny przyjęć:8:30 – 17:00 Pon., Wt., Czw.

Robert Kuchta - ZnanyLekarz.pl