Konsultacje psychologiczne Łódź

Konsultacje psychologiczne Łódź
Konsultacje psychologiczne Łódź

Konsultacje psychologiczne

Spotkanie z jedną osobą, małżeństwem, parą lub rodziną. Konsultacje psychologiczne Łódź to niezbędne badanie. Ma na celu wstępne rozpoznanie sytuacji życiowej i emocjonalnej pacjenta, aby psycholog mógł Go poznać i zdiagnozować dręczące go problemy. Dopiero po tym wstępnym rozpoznaniu dobry psycholog/ psychoterapeuta może zaproponować sposoby dalszego postępowania. Czasami zalecamy wykonanie testów psychologicznych w celu polepszenia trafności diagnozy.

Zdobyte podczas konsultacji informacje pozwalają ustalić czy problem pacjenta ma podłoże indywidualne czy jest wynikiem sytuacji społecznej oraz jaka forma pomocy psychologicznej jest wskazana: psychoterapia, wsparcie czy interwencja kryzysowa. Dobry psycholog powinien podczas tego wywiadu ocenić czy potrzebna jest konsultacja innego specjalisty – lekarza medycyny, pedagoga, seksuologa, terapeuty uzależnień itp. Wykorzystywane są często obiektywne testy psychologiczne pozwalające zmierzyć nasilenie objawów między innymi: depresji, lęku, nieprawidłowej osobowości, ADHD, rozwojowych, uzależnień.

Innym ważnym zadaniem konsultacji jest danie Pacjentowi okazji do zapoznania się z psychologiem i jego gabinetem. Dzięki temu Pacjent może określić czy psycholog oraz jego podejście do problemu mu odpowiada, czy czuje się z nim bezpiecznie, czy będzie mógł mu zaufać i z nim współpracować. Samo opowiedzenie o swoich problemach i podzielenie się emocjami może też przymieść ulgę i pozwolić spojrzeć na sytuację z innej perspektywy. Konsultacja nie rozwiązuje jednak problemu, ale umożliwia zaplanowanie dalszej pomocy.  Po odbyciu konsultacji Pacjent decyduje czy i w jakim zakresie chce podjąć współpracę z psychologiem .

Zapraszamy do przeczytania wpisu który może pomóc zdecydować czy warto się udać na konsultacje psychologiczne?

Podsumowując, konsultacje psychologiczne Łódź  to pierwszy element procesu pomocy psychologicznej. Daje możliwość postawienia wstępnej diagnozy, zapoznania się pacjenta z psychologiem i doznania ulgi po podzieleniu się swoimi problemami.

Konsultacje psychologiczne są punktem wyjścia do podjęcia decyzji czy udzielone wsparcie bedzie dotyczyło: poradnictwa psychologicznego czy psychoterapii.

CZABAŁA, Jan Czesław. Poradnictwo psychologiczne a psychoterapia. Roczniki Psychologiczne/Annals of Psychology, [S.l.], v. 19, n. 3, p. 519-533, feb. 2017. ISSN 2451-4306.

Dla kogo:

 Konsultacja psychologiczna Łódź jest przeznaczona dla osób zmagających się z : 

– problemami w relacjach partnerskich – konflikty, zdrada rozstanie, zazdrość

– dolegliwościami w ciele nie mającymi podłoża chorobowego

– przewlekłym lub ostrym stresem

– doświadczeniami z okresu dzieciństwa – Dorosłe Dzieci Alkoholika, dysfunkcje rodzinne

– żałobą

– doświadczaniem emocji i myśli, które sprawiają nadmierne cierpienie i utrudniają codzienne życie

– problemami swoich dzieci, osób bliskich i szukają dla nich pomocy i wiedzy jak pomagać

– problemami, z którymi nie chcą być sami, chcą zadbać o siebie i potrzebują omówić bieżące okoliczności

Robert Kuchta - ZnanyLekarz.pl

Konsultacje psychologiczne Łódź