Konsultacja Online

Konsultacja Online
Konsultacja Online

Psychoterapia online

Jest formą komunikacji ze specjalistą podczas której udowodniono naukowo możliwości skutecznego  przeprowadzania procedur terapeutycznych oraz bliskiej, bezpiecznej i empatycznej komunikacji. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób przebywających za granicą kraju lub z trudnościami w przemieszczaniu się. Posiadamy długotrwałe doświadczenie w pracy online z rodakami zamieszkującymi Anglię lub Niemcy.

Osoby które z różnych przyczyn nie mogą pojawić się w gabinecie stacjonarnym mają możliwość odbycia konsultacji za pośrednictwem internetu. Forma ta chroni rozpoczęty proces terapeutyczny i standardy leczenia pacjentów.  Dzięki temu wakacje, delegacje, oraz zmiany w życiu osobistym nie muszą stanowić przeszkody jeżeli potrzeby pacjenta tego wymagają. Według badań psychoterapia online odznacza się wyższym odsetkiem ukończenia terapii niż indywidualna. Brak jakichkolwiek przeciwskazań do prowadzenia klasycznej psychoterapii poznawczo – behawioralnej CBT.

Psychoterapia online / pomoc psychologiczna online

By jak najlepiej skorzystać z formy online należy zadbać o bezpieczeństwo i prywatność rozmów.  Skype i portal ZnanyLekarz oferują domyślne szyfrowanie połączeń. W domu należy zadbać by nikt nie wchodził podczas czasu trwania rozmowy. Umawiamy sie na nie nagrywanie połączeń bez zgody na piśmie.

Są pewne przeciwwskazania do terapii online psycholog/ psychoterapeuta podczas pierwszych sesji konsultacyjnych udziela informacji zwrotnej dotyczącej możliwości skutecznego przeprowadzenia leczenia np. poprzez leczenie ostrych objawów na oddziale, leczenie stacjonarne, konsultacja z lekarzem psychiatrą, psychoterapeutą uzależnień)

ZASADY DOTYCZĄCE REALIZACJI USŁUGI:

1. Termin i godzinę konsultacji online wyznaczamy mailowo lub telefonicznie

2.  Opłaty za konsultacje należy dokonać najpóźniej w dniu poprzedzającym umówioną konsultację do godziny 21:00, przelewem na konto: ING Bank 70 1050 1461 1000 0097 2279 8031 (w tytule przelewu proszę wpisać Imię, nazwisko, termin konsultacji)

3. Wysłać potwierdzenie przelewu na adres psychoazyl@gmail.com z dopiskiem:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z treścią Regulaminu oraz akceptuję postanowienia Regulaminu w zakresie warunków świadczenia usługi.”

4. Wysłanie potwierdzenia przelewu i powyższego oświadczenia stanowi skuteczne potwierdzenie rezerwacji terminu.

5. Rozpoczęcie połączenia o wyznaczonej godzinie za pośrednictwem programów:

Skype

Google Meet

CYBERTERAPIA JAKO NOWOCZESNA FORMA TERAPII

Robert Kuchta - ZnanyLekarz.pl